pozadie

Stránky DJP.sk pre skvalitnenie služieb využívajú cookies. Používaním DJP.sk súhlasíte s používaním týchto cookies. Rozumiem

Hostia (Repertoár)

Nachádzáte sa: ÚvodHostia

Kalendár predstavení

Čarodejnice

Čarodejnice (Tatiana MASNÍKOVÁ, Ropko ŠIMKO)

Výpravný muzikál na motívy rovnomenného diela britského autora Roalda Dahla  najobľúbenejšieho autora kníh pre deti i dospelých 20. storočia, podľa ktorých boli sfilmované  aj hollywoodske filmové trháky. (Charlie a továreň na čokoládu, Fantastic Mr. Fox, Matilda, The Gremlins…)   V príbehu chlapca, ktorého čarodejnice premenia na myš, zažijete scény, kde temer tuhne krv v žilách, ale aj množstvo komických situácií či ponaučení. Rozhodne sa však nikto báť nebude!  

Vhodné pre všetkých divákov od 5 rokov!

Divadlo Actores, Rožnava

Viac info ›

Scéna: Tatiana Masníková Kostýmy: Tatiana Masníková, Ildikó Dudorová, Mikuláš Varga Hudba: Ropko Šimko

Gádžo expres

Gádžo expres (Mariana Luteránová, Ján Luterán, Vladimír Michalko)

Tanečná inscenácia ktorá búra stereotypy o Rómoch. Našou ideou je práve stereotypné myšlienky väčšinového obyvateľstva narúšať a pomaly posúvať. 

Viac info ›

Paskudárium

Paskudárium

Divadelná prechádzka po múzeu neposlušných detí je divadelné predstavenie, ktoré vzniklo podľa knižky D.Taragela „Rozprávky pre neposlušné deti a ich starostlivých rodičov.“ Paskudárium, čiže Múzeum neposlušných detí založil významný odborník na detskú neposlušnosť, profesor Samojed, v detstve tiež poriadny neposlušník, loptoš a paskudník.

Divadlo PIKI

Viac info ›

Audiencia

Audiencia

Hru Audiencia napísal Václav Havel v roku 1975. V tej dobe pracoval ako robotník v trutnovskom pivovare. V pivovare sa tiež celá hra odohráva a postava Ferdinanda Vaňka nesie Havlove autobiografické rysy. Druhou, a hlavnou, postavou je Sládek, priamy Vaňkov nadriadený, ktorý naňho má dosť neobvyklú prosbu. Neobvyklú očami dnešných dní, ale v čase normalizácie, kedy životy ľudí písali každý deň nové absurdné drámy, až taká neobvyklá nebola. Hra Audiencia sa stala slávnou aj vďaka samizdatovej audio nahrávke dlho predtým, než mohla byť uvedená na československých javiskách a je pozvaním do čias, kedy na stenách škôl a úradov visel portrét Gustáva Husáka.

Divadlo Jonáša Záborského, Prešov

Viac info ›

Scéna: Marek Zákostelecký Kostýmy: Marek Zákostelecký

Motýľ na anténe

Motýľ na anténe (Václav Havel)

Motýľ na anténe je tragikomickou skicou, oscilujúcou na hranici medzi ideálnymi predstavami a realitou, konaním a nekonaním, aktivitou a pasivitou ľudí. Václav Havel do nej zašifroval mnoho z vlastných politických a filozofických názorov na svet a spoločnosť. Zároveň (ako u tohto autora býva zvykom) nezakryl ani svoje autobiografické inšpirácie.
V spracovaní divadelnej a televíznej režisérky Sone Ferancovej sa hra stáva výstižnou paródiou (pseudo)intelektuálneho prístupu k ľuďom a svetu, múdrou komédiou o našich egách, malostiach a neschopnostiach, osobitou výpoveďou k večnej téme partnerských a rodinných vzťahov.

Bábkové divadlo na Rázcestí

Viac info ›

Scéna: Miriam Struhárová Kostýmy: Simona Vachálková

Žobrácka opera

Žobrácka opera (Václav Havel)

Havlova adaptácia slávneho príbehu o Mackiem, vládcovi londýnskeho podsvetia a ženských sŕdc. Komédia, v ktorej má morálka dvojité dno, príbeh, v ktorom už dávno nie je jasné, kto je v skutočnosti gangster a kto policajt, kto pasák a kto prostitútka. Trefná divadelná štúdia mechanizmov moci a výborné herecké príležitosti pre takmer celý súbor SKD.

Slovenské komorné divadlo Martin

Viac info ›

Scéna: Jozef Ciller Kostýmy: Peter Čanecký

Darčeková poukážka

Darčeková poukážka
 • Tatra banka
 • Západoslovenská televízia
 • Trnavské rádio
 • Radio Regina
 • Mestká televízia Trnava
 • Mesačný program
 • S detmi
 • do mesta
 • Trnavak
 • Atteliér
 • Fond na podporu umenia
 • Apimed
 • Hubler
 • aetter
 • Rádio pohoda