Deň otvorených dverí 2023 za nami

K začiatku sezóny neodmysliteľne patrí Deň otvorených dverí. Aj tento rok sme otvorili brány divadla pre vás, našich priaznivcov. Tento rok je však o niečo výnimočnejší, pretože oslavujeme jubilejnú 50. sezónu.

Počas celého dňa prebiehali vynovené prehliadky Potulky zákulisím. Diváci mali možnosť nahliadnuť do priestorov hereckých šatní, navštíviť maskérňu či divadelný fundus. Návštevníci a návštevníčky si mohli vyskúšať divadelné kostýmy a odfotiť sa pred divadelnou fotostenou.

Nechýbala ani autogramiáda a rozhovory s hercami, mnohí si odniesli podpísané karty s fotografiou obľúbených hercov. Tento rok sme pripravili aj výnimočné výstavy inscenácie Subjekt: Gulliver a v Štúdiu premietanie filmov z projektu Výletné vlaky. Najmenších návštevníkov potešilo maľovanie na tvár, tvorivé dielničky, tanečný workshop a bublinková diskotéka.

O 12. hodine sme slávnostne otvorili výstavu historických fotografií s názvom 50. sezón príbehov, ktorá sa nachádza v priestoroch dolných šatní a stále máte možnosť si ju prezrieť. Herec Martin Križan opäť otvoril svoju originálnu burzu s plagátmi inscenácií a výrobkami divadelných dielní. Niektorí z vás si tak odniesli skutočné rekvizity z predstavení.

Športoví fanúšikovia skúsili zdolať herecký súbor v stolnom futbale a ako odmenu za výhru získali voľný lístok na predstavenie Futbal alebo Bílý andel v pekle.

Pre návštevníkov sme pripravili bohatý program. Pozrite si, čo všetko sme počas tohto výnimočného dňa stihli, a pustite si videozostrih z celého dňa.

Ďakujeme všetkým, ktorí strávili deň v divadelnej spoločnosti a tešíme sa na ďalšie akcie, ktoré v jubilejnej 50. sezóne pripravujeme. Zmeškali ste Deň otvorených dverí v našom divadle? Nezúfajte, najbližšie nás čaká 18. novembra Noc divadiel. Stále si však môžete rezervovať miesta na skvelé predstavenia z nášho repertoáru alebo na predpremiéru novej inscenácie Filip.

Videoprodukcia: Matúš Višváder

Fotografie: Ján Fuksa

27/9/2023