Festival Nová dráma 2024

V jubilejnom 20. ročníku festivalu Nová dráma/New Drama 2024 vystúpi v rámci súťažného programu 10 profesionálnych divadiel zo Slovenska. Festival sa uskutoční v termíne 13. až 18. mája 2024. Patronát nad jubilejným ročníkom prevzal nigérijský dramatik a laureát Nobelovej ceny za literatúru Wole Soyinka.

Zoznam všetkých nominovaných inscenácií do hlavného programu 20. ročníka festivalu Nová dráma/New Drama 2024 nájdete na stránke festivalu – novadrama.sk.

V rámci festivalu sa v stredu 15. mája o 19.00 hod. predstaví v Divadle Jána Palárika v Trnave inscenácia SME KRAJINA: Príbeh ľudí, priehrady a času. Srdečne vás pozývame.

SME KRAJINA: Príbeh ľudí, priehrady a času / 15.5. o 19.00 h, Veľká sála DJP

V 50. rokoch minulého storočia štát zverejnil zámer postaviť vodné dielo Slatinka. Priehrade mala ustúpiť dedina s niekoľkými stovkami obyvateľov. Stavba priehrady by však mala mať nielen sociálne, ale aj environmentálne dôsledky. Štvorica hercov a herečiek (Mária Knoppová, Jana Pilzová, Richard Sanitra a Juraj Smutný) vtiahne divákov a diváčky rovno do roku 1995, keď sa v kultúrnom dome vo Zvolenskej Slatine verejne prerokúval investorský zámer stavby a jej vplyv na obyvateľov. Inscenácia je hlbokou reflexiou našich vzťahov s prírodou a spoločnosťou. Jej posolstvo nás nabáda k zodpovednosti voči našej krajine a jej budúcnosti.

PREDSTAVENIE SME KRAJINA

22/4/2024