Pán Vladimír Jedľovský oslavuje krásne jubileum

Vladimír Jedľovský patrí k zakladajúcej generácii profesionálneho divadla v Trnave. Spolu so svojimi spolužiakmi a režisérmi Blahom Uhlárom a Jurajom Nvotom sa podieľal na profilovaní umeleckého jazyka nášho divadla. Je známy aj ako filmový, televízny a dabingový herec. Jeho barytón je nezameniteľný. Za svoje herecké výkony a interpretáciu poézie získal mnoho významných ocenení. Je držiteľom Ceny predsedu Trnavského samosprávneho kraja za prínos v oblasti dramatickej rozhlasovej tvorby, ceny Literárneho fondu za celoživotné dielo v oblasti divadla a i.

V našom divadle naštudoval viac ako 120 dramatických postáv. Medzi najvýznamnejšie patria Jožko Púčik (Jožko Púčik a jeho kariéra, 1978), Majakovský (Téma Majakovský, 1987), Starý Válek (Robinson hľadá loď, ktorá stroskotá, 1997) a John Gabriel Borkman (John Gabriel Borkman, 1999). Momentálne účinkuje v inscenácii Ferlinghetti alebo Lunapark v hlave, Mizantrop, Les, Sluha dvoch pánov a i.

Dnes oslavuje životné jubileum, 70 rokov. Srdečne gratulujeme a želáme všetko dobré a veľa zaujímavých, nielen divadelných projektov.

7/11/2021