Projekt ICARUS prináša pohyb do trnavského Ružáku

Deti z Detskej divadelnej akadémie Divadla Jána Palárika v Trnave nám už tento piatok 11. augusta o 18.00 hod. predvedú, akú silu môžu nadobudnúť vnímavosť a krehkosť. Pohybovú performanciu ICARUS budete mať možnosť vidieť v Ružovom parku, kde v súzvuku s prírodou predvedú celotýždňové úsilie mladí a talentovaní divadelníci pod vedením zahraničných lektorov Marie Gourdain a Jara Viňarského. Vstup na podujatie je zadarmo.

Výsledkom usilovnej práce detí je tento rok uvedenie site-specific performance ICARUS. Týmito divadelnými aktivitami chceme vytvoriť pre deti priestor, kde môžu objavovať, hľadať, skúšať, mýliť sa, no predovšetkým realizovať sa a upevniť svoje vedomosti, zručnosti a skúsenosti v konkrétnych umeleckých – s divadlom súvisiacich – performatívnych aktivitách.

Príďte v piatok 11. augusta o 18.00 hod. do Ružového parku a strávte príjemný večer spolu s nami. Projekt ICARUS vznikol v spolupráci so Zaži v Trnave, Malým Berlínom a Knižnicou Juraja Fándlyho v Trnave. Prvýkrát ho uviedli na festivale Divadelná Nitra v roku 2021 ako výsledok koprodukčnej spolupráce tvorcov z viacerých krajín, okrem Slovenska a Českej republiky sa zapojilo aj Francúzsko. Pri príprave projektu spojili sily Asociácia Divadelná Nitra, Tanec Praha, tYhle, Be SpectACTive!. Interpretmi, ale aj tvorcami boli okrem umelcov profesionálov (mentorov a lektorov) tínedžeri – študenti základných umeleckých škôl z Nitry a Prahy.

Fotografie z príprav nafotil Filip Cepka.

9/8/2023