V decembri príde rozprávkový Princ Bajaja

Koncom roka uvedieme novú inscenáciu pre deti s názvom Princ Bajaja. Výrobná porada s režisérom Kamilom Žiškom a scénografom a kostýmovým výtvarníkom Tomom Cillerom poodhalila zákulisie príprav veľkolepej barokovej výpravy. Nové spracovanie tejto klasickej rozprávky Boženy Němcovej pripravila umelecká šéfka DJP Lucia Mihálová.

Princ Bajaja hrdinsky bojuje so zlom, musí poraziť nie jedného, ale rovno troch drakov a splniť ďalšie neľahké úlohy, aby získal ruku princeznej. Naše výrobné dielne začínajú bojovať s výrobou barokovej scény a princeznovských šiat. Rozprávka o princovi Bajajovi patrí k nezabudnuteľným klasikám, ktoré vypovedajú o podstate lásky a šťastia – srdce princeznej sa nezískava peknými slovami, ale činmi, odvahou, statočnosťou a vytrvalosťou.

Príbeh o Bajajovi ožíva v novom spracovaní Lucie Mihálovej, ktoré hýri hravými veršami a piesňami. Réžie sa zhostil renomovaný slovenský režisér a rodený Trnavčan Kamil Žiška. Do inscenácie vnáša nielen svoje dlhoročné skúsenosti s bábkovým a kabaretným divadlom, ale aj pravú rozprávkovú mágiu, ktorá nadchne všetky vekové kategórie. Premiéra je naplánovaná na 15. decembra.

20/10/2023