Aktuality

Tanec smrti bude prvou premiérou sezóny

Tanec smrti bude prvou premiérou sezóny

30/9/2019

Divadlo Jána Palárika uvedie 4.októbra 2019 o 19:00 vo veľkej sále premiéru inscenácie Tanec smrti. Naštudovanie hry Augusta Strindberga budete mať možnosť vidieť v slovenskej premiére neuveriteľných stodevätnásť rokov od jej vzniku. Johan August Strindberg bol jedným z najvýraznejších severských prozaikov a dramatikov devätnásteho storočia a doposiaľ je považovaný za priekopníka modernej drámy, ktorého vplyv je citeľný dodnes. Tanec smrti je jednou z päťdesiatich ôsmych hier, ktorých je autorom, a patrí medzi jeho vrcholné dramatické texty, ktoré vznikli krátko pred jeho smrťou. V našich zeme...

Viac Viac

Divadlo po druhýkrát otvára svoje dvere

16/9/2019

Divadlo Jána Palárika opäť otvára svoje brány. 21.septembra sa po druhýkrát uskutoční Deň otvorených dverí a prinesie opäť zaujímavý program. Program kopíruje väčšinu aktivít z toho predchádzajúceho, ale prináša aj čítanie a predstavenia pre deti či vernisáž fotografií.

Viac Viac

Taká bola 45.sezóna DJP

1/7/2018

Sezóna 2018/2019 bola plná turbulentných zmien. Od septembra nastúpilo do divadla nové vedenie, ktoré predstavilo svoju víziu fungovania divadla.

Viac Viac