Denný divadelný tábor 


 

Leto 2022 bude už v poradí štvrtým letom v znamení detskej divadelnej tvorivosti v budove a pod záštitou nášho divadla – Divadla Jána Palárika v Trnave.

Spoločne tvoríme tradíciu.

Píšeme spoločne, pretože tak to naozaj je. Bez vás rodičov a detí a vašej dôvery a nadšenia, by to nešlo. Rovnako ako bez nás, ktorí do toho celého vkladáme naše profesionálne know-how, personálne aj priestorové kapacity a naše srdcia.

Tento dumavý úvod má svoje opodstatnenie.

S tábormi sme začali, lebo sa začala nová éra a pokračovali sme, pretože naším zámerom bolo budovať tradíciu.

Budovať tradíciu v pandemických podmienkach, je viac než odvážne. To môžeme konštatovať teraz. No my sme to zvládli. Aj počas pandémie aj v situácii, keď sa rekonštruovala Zrkadlová sála. Tá nám od úplných začiatkov slúžila ako nepostrádateľné zázemie, no vysporiadali sme sa aj s touto okolnosťou.


Do štvrtého ročníka táborov vstupujeme – dovolíme si tvrdiť - dospelejší, poučenejší a stále plní sily a odhodlania. Aj vďaka tomu, že sa k nám radi vraciate, že vidíme vaše deti rásť a že sa na „naše“ leto tešíte.

Štvrtý ročník divadelných táborov bude opäť venovaný detskej fantázii a fantázii vôbec. Pri príprave táborových predstavení budeme putovať krajinami a svetmi, ktoré sú plné divov a mágie, bez hraníc a obmedzení bežného života.

Prostredníctvom známych literárnych predlôh, ktoré do dramatickej predlohy spracuje naša divadelná dramaturgička Lucia Mihálová, budeme v tradičnom časovom rámci 5-dňového pracovného týždňa vytvárať javiskové podoby svetov, ktoré môžu ožívať práve vďaka jedinečnosti divadelnej mágie.


Začneme zhurta, tak ako vždy. Trošku sa na úvod zahráme a zoznámime, a hneď potom sa pustíme do skúšania. Rozdáme scenáre, prečítame postupne všetky repliky a dialógy, rozdelíme úlohy a každý deň budeme skúšať, pripravovať scénografiu, vymýšľať kostýmy, nacvičovať konkrétne situácie a obrazy, pracovať s hlasom aj pohybom, popri tom si sem tam oddýchneme, niečo dobré zjeme, budeme sa fotiť na plagát, pošleme pozvánky na táborovú premiéru a zažijeme si ten premiérový aj generálkový divadelný, a tak trochu nevyhnutný, nepokoj. Vo všetkom nám budú pomáhať a viesť nás divadelní profesionáli – členovia umeleckého súboru a úseku Divadla Jána Palárika, scénografka a kostymérka, výtvarníčka, osvetľovači, maskérky, garderobiérky, zvukári, javiskoví technici, kolegyne a kolegovia z prevádzky aj marketingu ba dokonca aj z ekonomického úseku. Výsledok ako vždy posvätí a do života uvedie umelecký šéf Divadla Jána Palárika Juraj Bielik. O zábavné aj poučné aktivity sa postarajú skúsení animátori. Veríme, že aj tento rok budú zo spriatelených umeleckých škôl.

Už teraz sa na vás všetkých tešíme. Spolu opäť zažijeme svet ozajstného divadla.


A ešte niečo! Rozhodli sme sa, že je na čase sprostredkovať táborovú atmosféru a zážitky aj tým menej šťastlivým. Ozajstné divadlo a cestu do fantázie s nami zažije aj niekoľko detí zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktorým táborové zážitky poskytne divadlo bezodplatne.

V živote je to tak, že v ťažkých chvíľach nás nad hladinou držia práve tie pozitívne a hrejivé momenty, no musíme ich niekde načerpať. Veríme, že pobyt na divadelnom tábore sa takýmto svetielkom môže stať a my sa o to spoločne budeme snažiť.


Tábor je určený pre deti vo veku od 7 do 14 rokov v dennom režime od 7.30 do 17.00

(program prebieha od 8.30 hod do 17.00 hod s hodinovou obednou prestávkou)Turnusy:

  • 25.7. – 29.7. 2022 dramatický
  • 1.8. – 5.8. 2022 dramatický


Cena:

  • Jedno dieťa = 149 Eur
  • Dvaja súrodenci = 280 Eur
  • Traja súrodenci = 410 Eur


v cene tábora

 - profesionálni umelci, kvalifikovaní pedagógovia a animátori

- zdravotník

- desiata, teplý kompletný obed, olovrant

- pitný režim

- materiál a pomôcky na tvorivé dielne a workshopy

- fotenie a výroba divadelného plagátu

- video-záznam vytvoreného predstavenia

V prípade záujmu a pre bližšie informácie:--------------------------------------

KAPACITA OBOCH TURNUSOV JE NAPLNENÁ! ĎAKUJEME VÁM ZA DÔVERU! 

Všetky ďalšie prihlášky budú zaradené do zoznamu náhradníkov.

--------------------------------------