TEEN THEATRE FEST / Amatéri

(Divadlo Petra Mankoveckého SK)

Predstavenia

Nedeľa 23. Jún (21:00) Kúpiť

Trvanie: 80 min. bez prestávky

Po divnej dobe klimatickej krízy, sociálnych nerovností a každodenného vyhorenia prichádza doba neustáleho blaha. Žiadne krízy, povinnosti, žiadna nerovnoprávnosť, peniaze máte na počkanie. Vašou úlohou je len zvládnuť túto nekonečnú dovolenku. O všetko ostatné sa postará umelá inteligencia. Vitajte v novacéne. Ľudia sú rozmaznávaní domáci miláčikovia, vzácne rastlinky v botanickej záhrade. Prežívajú čas zalievania a čas hnojenia, neustále vystavení slnku. Tak čo ešte chýba trom mladým amatérom? Prečo tá neustála nespokojnosť? Veď je rok 2164 a na streche Prioru je párty. Prídeš?  

 

Projekt vznikol v spolupráci so Súkromnou ZUŠ Ludus a Bohéma Bar.  


Vhodné pre mládež od 15 rokov.  

Počas predstavenia sa používa stroboskop.


Divadlo Petra Mankoveckého je nezávislé profesionálne generačné divadlo, ktoré sa vo svojej tvorbe zameriava na aktuálne spoločenské problémy a prináša súčasné inscenačné princípy i nové moderné umelecké formy. Funguje na Bratislavskej nezávislej scéne od roku 2015 a počas svojej existencie vyprodukovalo inscenácie, ktoré boli súčasťou viacerých divadelných festivalov v Česku a na Slovensku. Na projektoch spolupracujú nielen divadelníci, ale aj filmári, hudobníci, tanečníci, výtvarníci atď. Divadlo zároveň organizuje široké spektrum aktivít, akými sú prednášky, workshopy či livestream diskusie.   


„Inscenácia Amatéri v réžii Šimona Ferstla je obsahovo aj formálne kvalitne vystavaná. Samotné DPM tak potvrdzuje svoje popredné miesto na mape slovenského divadla. Našlo si svoju poetiku, profiluje sa ako atraktívne, štýlové a inteligentné divadlo so svojím mestským publikom, primárne v mladšej či strednej generácii.“ 


Diana Pavlačková: Tak kedy? Kedy budeme šťastní? In: mloki.sk, 29. 1. 2024 


Fotografie Juraj Mravec

Postava Meno
Účinkujú Jakub Jablonský
Lenka Libjaková
Martin ISO Krajčír
Kriss Krimm
Tomáš Pokorný