Filip

(Miro Dacho)

Predstavenia

Štvrtok 21. December (18:00) organizované predstavenie
Nedeľa 31. December (17:00)

Trvanie: 1 h 55 minút bez prestávky

Jaroslav Filip zvaný Jaro či Jarík. Hudobník, spevák, skladateľ, textár, dramaturg, herec, režisér, moderátor, fajčiar, otec, recesista, humorista, glosátor i hráč... Človek hromadného výskytu, ako ho nazval Marián Varga.


Filip žil pomerne krátko, ale zato intenzívne a čiastočne aj v Trnave – ako herec, skladateľ, neskôr aj režisér vo vtedajšom Divadle pre deti a mládež. Autorská inscenácia je poctou jednej z jeho najvýraznejších osobností, spomienkou na tvorbu a život Jara Filipa, ktorý stihol okrem iného vytvoriť enormné množstvo piesní. Mnohé zazneli prvýkrát práve na trnavskom javisku a neskôr sa stali hitmi. Inscenácia nie je sentimentálnou spomienkou, ale po filipovsky – radosťou z hry. Okrem ohliadnutia sa za tým, čo bolo, skúma aj, čo by mohlo byť, a uskutočňuje Filipove nerealizované plány – napríklad zhudobnenie telefónneho zoznamu.

 

Text inscenácie zostavil z autentických spomienok, dokumentov, rozhovorov a korešpondencií dramatik a dramaturg Miro Dacho. Režisérom inscenácie je Ján Luterán, ktorý pre DJP vytvoril populárnu inscenáciu o futbalovom klube Spartak Trnava Futbal alebo Bílý andel v pekle. V inscenácii o jednom z najikonickejších hudobníkov, samozrejme, nesmie chýbať živá hudba. Tej sa zhostia priamo herci na javisku.


V mene Jara Filipa vás pozývame 13. októbra na banány s klobásou do Veľkej sály DJP.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.