Sluha dvoch pánov

(Carlo Goldoni)

Trvanie: 2 h 30 min. s prestávkou

Sluha dvoch pánov je jedna z najpopulárnejších a najúspešnejších hier, ktorú uvádzajú divadlá po celom svete. Táto hra ponúka výnimočnú rolu pre majstrov hereckého umenia – hlavnú postavu sluhu Truffaldina, ktorý si trúfa naozaj na všetko. Každú situáciu a každý problém rieši originálnym a najmä vtipným spôsobom. Autor však o nič neochudobňuje ani ďalšie postavy. Hoci v hre ide o vážne veci lásky, ba aj o život, dominuje jej séria komických zámen, omylov a nedorozumení.


Dej sa točí okolo zásnub zaľúbencov Clarice a Silvia. Tým pomáha (a občas aj škodí) prefíkaný sluha Truffaldino. Poháňaný večným hladom rozohrá komédiu plnú nečakaných zvratov, ktorú sa cez nečakané peripetie snaží dostať až k šťastnému koncu. Obklopujú ho tradičné postavy renesančnej improvizovanej komédie – ustarostený tatko Pantalone, premúdrený doktor Lombardi, ich zamilované deti, záhadní cudzinci, drzá krčmárka a koketná slúžka.


Diváci sa okrem plejády zábavných postáv a situácií môžu tešiť aj na živý hudobný sprievod v podaní našich hercov. V úlohe sluhu Truffaldina sa predstaví obľúbený komik Peter Trník.


Premiéra: 15.10.2016


Fotografie z predstavenia: René Miko 

Predstavenie Sluha dvoch pánov si môžete pozrieť aj online na dramox.sk.Postava Meno
Pantalone, kupec Vladimír Jedľovský
Clarice, jeho dcéra Silvia Soldanová
Doktor Lombardi Tibor Vokoun a. h.
Silvio, jeho syn Tomáš Mosný
Florindo Aretusi Michal Jánoš
Beatrice Petra Dobiš Blesáková
Brighella, krčmárka Tatiana Kulíšková
Smeraldina Ingrida Baginová a. h.
Truffaldino Peter Trník a. h.
Nosič Martin Križan
Hudobný sprievod Juraj Bielik a. h.