TEEN THEATRE FEST / O nič nejde

(Nové divadlo SK)

Predstavenia

Pondelok 24. Jún (10:00) Kúpiť

Trvanie: 80 min. bez prestávky

Prvá interaktívna improshow, o malých činoch, ktoré menia svet. Témou je aktivizmusNejde o žiadne veľké gestá. Ide o aktivizmus každého dňa. Svoju účasť prisľúbili najznámejší aktivisti, známy influencer, milovník pizze a rýchlych áut a najstabilnejší génius na svete.  

 

Inscenáciou chceme motivovať dospievajúcich ľudí od 14 rokov k aktivizmu v tom najlepšom zmysle slova, k intenzívnemu presadzovaniu pozitívnych cieľov z presvedčenia či osobnej motivácie v rôznych oblastiach života. Našim cieľom je prispieť k formovaniu iniciatívnej občianskej spoločnosti, ktorá svoje vnútorné mechanizmy využije k sebahumanizácii. Cítime, že aktuálnosť tejto témy umocňuje súčasná spoločenská situácia, doznievajúca globálna pandémia a vojnový konflikt v našej blízkosti. 

 

Vhodné pre mládež od 14 rokov.  

Premiéra: 25. 3. 2023 


Nové divadlo v Nitre vzniklo v máji 2016 zo spojenia dramaturga, režiséra, scénického výtvarníka a piatich herečiek, dlhoročných a signifikantných umeleckých osobností Starého divadla Karola Spišáka v Nitre. Vytvorilo 15 inscenácií pre malé, mladé i dospelé publikum, pričom viaceré pracujú so živou hudbou, pohybom, bábkou, predmetom a výtvarným znakom. Divadlo sa predstavilo na viacerých tuzemských i zahraničných festivaloch a za svoju činnosť bolo ohodnotené štyrmi nomináciami na prestížne Ceny Dosky  


Fotografie Collavino 

Postava Meno
Účinkujú Kristián Baran
Michelle Dzamková
Ivan Martinka
Agáta Spišáková / Ľubomíra Dušaničová
Katarína Petrusová / Lucia Korená