Zuzana Hurová

Zuzana Hurová

Študovala na španielskom bilingválnom gymnáziu v Košiciach, kde pôsobila v hereckom súbore Titiriteros. S ním sa zúčastnila na viacerých medzinárodných festivaloch divadla v španielskom jazyku v rôznych európskych krajinách. Za svoj herecký výkon v Bukurešti dostala ocenenie španielskeho veľvyslanca. Počas strednej školy tiež vycestovala na študijný pobyt RYEP do Mexika, kde študovala ekonómiu na univerzite UVAQ v Morelii. 

 

Pokračovala štúdiom v odbore dramaturgie a réžie na Vysokej škole dramatických umení ESAD v španielskej Malage, kde zrežírovala viacero inscenácií. Už počas štúdia pracovala ako divadelná technička a neskôr svetelná dizajnérka pre produkčnú spoločnosť Nuevo Teatro Musical. 

 

Neskôr sa špecializovala v odbore kultúrnej produkcie a riadenia na Univerzite UOC v Barcelone. Ako štipendistka v ArtUniverse sa ďalej vzdelávala v režijnom laboratóriu bratov Ostrenkovcov Directing & Teaching Lab v Rakúsku. Vo svojom voľnom čase sa aktívne zapája do workshopov a konferencií organizovaných spoločnosťou International University – Global Theatre Experience. Absolvovala tiež mnohé kurzy, napríklad pod vedením britského režiséra Lindsaya Kempa, španielskej tanečníčky Luz Arcas či iránskeho bábkoherca Sabri Zekriho. 

 

Do trnavského divadla nastúpila v roku 2020 ako osvetľovačka. Vypracovala svetelné dizajny do inscenácií Mizantrop, Veľryba Gréta a Pomalý svet Roberta Castlea. V Divadle Jána Palárika debutovala na Slovensku ako režisérka s rozprávkou Ako sa hus vyparádila. V krátkom čase sa však jej pracovná pozícia zmenila a zastrešovala stáže a workshopy medzinárodnej praxi Erasmus+, ktoré prispeli k dobrým vzťahom divadla so zahraničím. V súčasnosti zastáva pozíciu vedúcej javiskovej techniky.