TEEN THEATRE FEST / Limonádové more

(Jakub Molnár)

Trvanie: 80 min. bez prestávky

Revolučný rok 1968 uprostred indickej púšte. Delegáti z dvadsiatich štyroch indických a stodvadsiatich štyroch štátov sveta hádžu kúsok hliny do porcelánovej misky ako prísľub mieru a ľudskej jednoty. Na tomto mieste vznikne moderné mesto, aké svet potrebuje. Pochabé, absurdné, duchovné, rozpačité a predsa skutočné.  

 

Turbulentný rok 2024 na návšteve u kamarátky. Pizza, stolové hry, nadbytok seriálov na streamovacích platformách. Mladí ľudia sa rozhodnú osláviť polročné vysvedčenie. Niekto pri testoch podvádzal? A prečo kuriér s donáškou mešká? Zväzujúca sloboda, obava z neprijatia na strednú školu, neistota z budúcnosti, príchod rozprávkových bytostí. 


Limonádové more je absolventská inscenácia členov a členiek Detskej divadelnej akadémie Divadla Jána Palárika v Trnave. Ide o vôbec prvýkrát, kedy mládež spolu s profesionálnym tvorivým tímom naštudovala plnohodnotný javiskový tvar ako stabilnú súčasť repertoáru DJP. Projekt je inšpirovaný knihou Auroville o skutočnom vzniku utopického mesta od poľskej reportérky Katarzyni Boni. Vychádza z reálneho sna o celospoločenskej zmene, ktorý stále trvá. Ako k pojmu utópia, raj, imaginácia či rovnosť pristupujú dnešní mladí ľudia? A dokážu si predstaviť lepší svet ako ten, ktorý žijeme?Vhodné pre mládež od 12 rokov.  

Premiéra: 226. 2024 

Fotografie Filip Cepka 

Postava Meno
Auroson Šimon Šarkőzy / Ela Baničová
Diana Tereza Kršáková
Tomáš Benjamín Ján Jindra
Lucia Lucia Kadlicová / Terézia Bajtošová
Anna Katarína Kúdelová / Nina Janíková
Timea Lucia Farkašová / Daniela Elle Štricová
Klára Zuzana Murinová
Prvé prasiatko Soňa Paldanová
Druhé prasiatko Tatiana Schrimplová
Tretie prasiatko Lada Novotná
Chlapec Richard Szantai
Dievča Sofia Plachetková