Púpätko

(Alicja Morawska-Rubczak)

Trvanie: 40 min. bez prestávky

Púpätko je jedinečný divadelný zážitok, ktorý môžete zdieľať aj s tými najmenšími deťmi.


Vydajte sa s roztopašným Vzduchom do čarovného sveta prírody, v ktorom môžete pozorovať krásu jej rozmanitosti. S láskavou Vodou sa budete môcť ponoriť do jej hlbín, ktoré skrývajú tie najväčšie tajomstvá sveta. Počas celého zážitku vám na ne posvieti radostné Slnko. V tomto svete, ktorý môžu rodičia sledovať s rovnako zatajeným dychom ako ich deti, rozkvitá maličké Púpätko, ako zázrak prírody. Staňte sa spoločne súčasťou pôsobivej krajiny, ktorej čaro zvukov, tvarov a živlov zapôsobí na všetky vaše zmysly a nechá vaše bábätká rozkvitať v divadle ako Púpätká.


Predstavenie je vhodné pre púpätká od 6 mesiacov do 2,99 roka. Na všetky reprízy Púpätka je možné kúpiť vstupenku pre vaše púpätko a zvlášť pre sprievod.

Zároveň vás chceme upozorniť, že toto predstavenie je špecifické, a preto nie je možné pripojiť sa po jeho začatí. Prosíme divákov, aby naň prišli s dostatočným časovým predstihom. Po začiatku predstavenia, žiaľ, nebudú meškajúci diváci môcť vstúpiť do sály a zároveň im nebudeme môcť vrátiť peniaze za kúpené vstupenky.


PÁR SLOV PRE RODIČOV A BLÍZKYCH alebo čo by ste mali vedieť, keď prídete na predstavenie:


• Púpätko je predstavenie vytvorené špeciálne pre najmenších divákov od 6 mesiacov do 3 rokov a ich rodičov, starých rodičov či iných blízkych (opatrovateľov, vychovávateľov, pedagógov).

• Predstavenie sa odohráva v intímnom, útulnom priestore vytvorenom na javisku vo Veľkej sále nášho divadla.

• Naše divadlo je špeciálne prispôsobené príchodu nových, malých divákov: v jeho priestoroch sú určené oddychové zóny s prebaľovacími pultmi, miestom na parkovanie kočíkov. Na toaletách nájdete nočníky a nadstavce na WC.

• Pred vstupom do priestoru, kde sa predstavenie odohráva, si vyzujte obuv (môžete byť bosí, len v ponožkách alebo si priniesť papuče či inú čistú náhradnú obuv, ale odporúčame deťom zažiť svet javiska všetkými zmyslami aj prostredníctvom dotykov bosých nôh).

• Nemusíte sa báť, že by hlasné reakcie vašich detí vyrušili herca a herečky počas predstavenia, sme na ne pripravení. Smiech, slová, bľabotanie a niekedy aj plač sú vyjadrením emócií a chceme, aby ich deti mohli prejavovať slobodne. Nezabúdajme však, že hlasy dospelých sú veľmi hlučné a môžu rušiť malých divákov pri vnímaní predstavenia. Veľmi nám záleží na pohodlí všetkých divákov, tak sa starajme jeden o druhého.

• Vopred ďakujeme, že počas predstavenia nebudete jesť ani fotografovať. Nemusíte sa obávať, priestor odfotiť sa na pamiatku budete mať po predstavení.


Premiéra: 31.3.2023

Fotografie z predstavenia: Robert Tappert

Fotografie z premiéry: Filip Cepka

Video produkcia: Ján Proner, Matúš Višváder

Sériu všetkých videí a rozhovorov nájdete na našom oficiálnom Youtube profile

----------------------------

Alicja Morawska-Rubczak je režisérka, pedagogička a kurátorka, ktorá sa špecializuje na divadlo pre deti do troch rokov. Režírovala činoherné, bábkové a tanečné divadelné predstavenia v Poľsku, Nórsku a Japonsku. Barbara Małecka je teatrologička, producentka umeleckých podujatí a autorka scénickej výpravy k predstaveniam pre najmladších. Obe tvorkyne majú skúsenosť s viacerými medzinárodnými projektmi, ktoré vznikli v rámci programu Kreatívna Európa.

Meno
Petra Dobiš Blesáková/Ivica Franeková a. h.
Silvia Soldanová
Matúš Beniak