Aktuality

Noc divadiel 2019

21/10/2019

Tradičné podujatie Noc divadiel už po desiaty raz zavíta aj do nášho divadla. Tento rok sa nesie v téme Nežnej revolúcie a naše divadlo opäť pripravilo program až do nočných hodín.

Talkshow, aká tu ešte nebola

8/10/2019

Unikátne spojenie popredného slovenského publicistu a moderátora Michala Havrana s obľúbeným hercom a hudobníkom Danielom Heribanom sľubuje zaujímavý večer.

Webová stránka divadla dostala novú tvár

1/10/2019

Divadlo Jána Palárika privítalo ďalšiu sezónu s novou webovou stránkou. Od prvého októbra funguje nová stránka s nezmenenou doménou www.djp.sk, ale v novom dizajne, ktorý vyplýva z celkovej novej vizuálnej komunikácie divadla, ktorú sme taktiež odštartovali spolu s aktuálnom sezónou.

Tanec smrti bude prvou premiérou sezóny

30/9/2019

Divadlo Jána Palárika uvedie 4.októbra 2019 o 19:00 vo veľkej sále premiéru inscenácie Tanec smrti. Naštudovanie hry Augusta Strindberga budete mať možnosť vidieť v slovenskej premiére neuveriteľných stodevätnásť rokov od jej vzniku. Johan August Strindberg bol jedným z najvýraznejších severských prozaikov a dramatikov devätnásteho storočia a doposiaľ je považovaný za priekopníka modernej drámy, ktorého vplyv je citeľný dodnes. Tanec smrti je jednou z päťdesiatich ôsmych hier, ktorých je autorom, a patrí medzi jeho vrcholné dramatické texty, ktoré vznikli krátko pred jeho smrťou. V našich zeme...

Divadlo po druhýkrát otvára svoje dvere

16/9/2019

Divadlo Jána Palárika opäť otvára svoje brány. 21.septembra sa po druhýkrát uskutoční Deň otvorených dverí a prinesie opäť zaujímavý program. Program kopíruje väčšinu aktivít z toho predchádzajúceho, ale prináša aj čítanie a predstavenia pre deti či vernisáž fotografií.

Taká bola 45.sezóna DJP

1/7/2018

Sezóna 2018/2019 bola plná turbulentných zmien. Od septembra nastúpilo do divadla nové vedenie, ktoré predstavilo svoju víziu fungovania divadla.